Regeneracja wałów napędowych

Wał napędowy jest jedną z najważniejszych części konstrukcyjnych pojazdu, która jest mocno eksploatowana podczas codziennego użytkowania. Ulega stopniowemu zużyciu, jednak wymiana całego wału jest stosunkowo drogą inwestycją. Na szczęście możliwa jest również regeneracja wałów napędowych, którą wykonujemy w naszym zakładzie w Szczecinie.

Diagnostyka uszkodzenia wału

Ze względu na to, że wał napędowy jest drogim elementem do wymiany, warto o niego dbać przez cały okres regeneracji – dbałość o tę część zaczyna się przede wszystkim od monitorowania pracy pojazdu i diagnozowania ewentualnych usterek. Zaniedbanie awarii wału napędowego może skutkować nawet koniecznością wymiany całego układu przeniesienia napędu. W naszej firmie zawsze dokładnie diagnozujemy przyczyny problemów, zanim przystąpimy do regeneracji wału napędowego.

Jak regenerujemy wały napędowe w Szczecinie?

Do zadania podchodzimy profesjonalnie i kompleksowo – nie działamy po omacku i regeneracja wałów napędowych odbywa się u nas w kilku etapach. Jak przebiega cały proces regeneracji?

  1. Demontujemy wał, diagnozujemy usterkę, sprawdzamy cały układ napędowy pojazdu.
  2. Oczyszczamy wał napędowy z zanieczyszczeń.
  3. Wymieniamy zużyte części, takie jak łożyska, podpory, krzyżaki itp.
  4. Dopasowujemy elementy, spawamy konstrukcję, wyważamy.
  5. Przeprowadzamy obróbkę geometryczną i dynamiczną wału napędowego.
  6. Prowadzimy testy obciążeniowe.
  7. Nakładamy powłokę ochronną na wał i montujemy w pojeździe.
  8. Weryfikujemy poprawność działania wału napędowego podczas jazdy próbnej.

Jako producent wałów napędowych do większości pojazdów, gwarantujemy najwyższą jakość przeprowadzanych prac regeneracyjnych oraz długą żywotność wału. Regeneracja wałów napędowych pozwala zachować oryginalną część w pojeździe, dzięki czemu klient może jeszcze bardzo długo komfortowo korzystać z pojazdu.

Sprawdź naszą ofertę regeneracji wałów w Szczecinie.

W naszej ofercie znajdziesz również wyważanie wałów napędowych w Szczecinie!